آخرین خبرها

مرکز تحقیقات پزشکی قانونی رتبه ۵۸ مراکز تحقیقات بالینی را کسب کرد

بر اساس ارزشیابی فعالیت های پژوهشی مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی کشور، رتبه مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از ۱۲۱ در سال ۱۳۹۴، به ۵۸ در سال گذشته ارتقا یافت.

فرایند ارزشیابی فعالیتهای پژوهشی مراکز تحقیقات علوم پزشکی کشور از سال ۱۳۷۹، هر ساله توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می­ گیرد. این فرایند در سال ۱۳۹۵ نیز با تغییراتی اساسی در چگونگی محاسبه امتیاز مراکز انجام شد. در این دوره، ارزشیابی بر اساس مستندات مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی محاسبه گردید. ویژگی اصلی شیوه ارزشیابی جدید عدم تعامل دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی در استخراج اطلاعات بود. در این روش اطلاعات تنها از منابع بین المللی استخراج گردید. نتایج این ارزشیابی در نیمه دی ماه ۱۳۹۶ برای ۶ گروه مختلف: مراکز بالینی، مراکز بیومدیکال و مراکز مستقل و در دو دسته مراکز با فعالیت بیش از سه سال و کمتر از آن، تفکیک و ارائه گردید.

بر این اساس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در بین ۲۳۹ مرکز تحقیقات بالینی با بیش از سه سال فعالیت، در این ارزشیابی رتبه ۵۸ را به دست آورد.

این مرکز با ۲۳ مقاله ISI،  نه مقاله PubMed و ۸ مقاله Scopus و در کل با مجموع ۴۰ مقاله، یک کتاب، ۶ مقاله منتشر شده در نشریات برتر پزشکی، ۲ مقاله با همکاری بین المللی و دریافت ۷۷ ارجاع به مقالات و کسب شاخص H برابر با ۱۲ موفق شد با کسب امتیاز کل ۲۰۲٫۸۹ از بین ۲۳۹ مرکز تحقیقات بالینی ارزشیابی شده رتبه ۵۸ را به خود اختصاص دهد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*