آخرین خبرها

مشارکت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت- آبانماه ۱۳۹۷- دانشگاه علوم پزشکی تهران

چهارمین دوره «همایش و فن بازار ملی سلامت» در روزهای ۲۰ و ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی تهران با مشارکت فعالان حوزه فن بازار سلامت برگزار گردید. مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور نیز به دعوت دبیرخانه این همایش، با ارائه محصولات دانش بنیان در حوزه سلامت و پزشک قانونی، در این همایش شرکت نمود.

از سال ۱۳۹۴ به منظور توسعه و ترویج فرهنگ فناوری و حمایت از طرحهای فناورانه روز ۱۸آبان مصادف با «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه» به نام «روز فناوری سلامت» نامگذاری گردیده است. از آن پس هر ساله «همایش و فن بازار ملی سلامت» در آبان ‌ماه و با حضور پژوهشگران و فناوران برتر در حوزه‌های گوناگون علوم پزشکی و معرفی آخرین و برترین دستاوردهای فناورانه و نوآوری‌ها در دانشگاه تهران برگزار میگردد.

بازدید جناب آقای دکتر ملک زاده و جناب آقای دکتر کریمی از غرفه مرکز تحقیقات

بازدید جناب آقای دکتر مخبر از غرفه مرکز تحقیقات پزشکی قانونی

 فن‌بازار به ‌معنای بازار فناوری، در حقیقت بازاری برای عرضه و فروش فناوری است و مرجع قابل ‌اعتمادی برای انتقال اطلاعات میان متقاضیان و عرضه‌کنندگان و همینطورکارآفرینان و سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. فن بازار ملی سلامت به طور اختصاصی به مشاوره و اطلاع‌رسانی صحیح در حوزه‌های فناوری سلامت می‌پردازد و در نقش یک استراتژی نوین در زمینه توسعه و انتقال فناوری زیستی در کشور فعالیت می‌کند.

در این راستا، سازمان پزشکی قانونی با دعوت دبیرخانه همایش، بعنوان یکی از کارفرمایان فن بازار سلامت در این رویداد حاضر گردید. شایان ذکر است در این فن بازار علاوه بر اینکه آخرین دستاوردهای پژوهشی و دانش محور مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در معرض دید عموم گذاشته شد، همچنین در راستای رفع نیازهای ضروری سازمان با مذاکره و حصول توافقات اولیه ، زمینه همکاری های آتی با چندین  کارآفرین دانش بنیان نیز فراهم گردید.

لازم به ذکر است شخصیت های مختلف علمی و اداری از غرفه مرکز تحقیقات پزشکی قانونی بازدید نمودند که از آنجمله می توان به بازدید جناب آقای دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ودرمان ، جناب آقای  دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ، جناب آقای دکتر کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر بازدیدکنندگان داخلی و خارجی اشاره نمود.