۱۳ تیر ۱۴۰۱

درباره ما

یکی از مهمترین اولویت ها در سند چشم انداز بیست ساله کشور رسیدن به جایگاه رفیع علمی کشور در منطقه می باشد، به منظور دستیابی به این اهداف و با عنایت به نقشه جامع کشور نقش مراکز تحقیقاتی بسیار مهم وحائز اهمیت می باشد، از جمله این مراکز مرکز تحقیقات پزشکی قانونی است که تشکیلاتی پ‍ژوهشی و آموزشی زیر نظر سازمان پزشکی قانونی کشور است که به عنوان یک مرکز منحصر به فرد، پژوهش در حوزه های حقوقی و سلامت جامعه را به هم ارتباط می دهد. این مرکز دارای ۵ گروه تخصصی با عناوین: گروه پزشکی قانونی بالینی، گروه علوم تشریح، گروه آزمایشگاه قانونی، گروه علوم پایه و فناوری و گروه آسیب های اجتماعی می باشد.

چشم اندار

پیشرفته­ ترین و معتبرترین مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشورهای منطقه (آسیای جنوب غربی شامل: آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه) خواهیم بود که با بهره گیری از نیروهای کارآمد و متخصص با استفاده از فن‌آوری­ های نوین فعالیت های علمی – پژوهشی خود را با صحت، دقت و سرعت، منطبق با اصول علمی ارایه می­ نماید.

مأموریت

این مرکز با استفاده از امکانات سازمان پزشکی قانونی کشور و با در اختیار داشتن آزمایشگاه فوق تخصصی و همکاری سازمان های داخلی و خارجی با اجرای طرح های تحقیقاتی پایه و کاربردی که جزو اولویت های پژوهشی سازمان می باشد را انجام داده و با رعایت اصول اخلاقی حمایت از پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی را در دستور کار قرار داده است. در این راستا با انتشار مناسب و بکارگیری نتایج، موجب ارتقاء فعالیت های اجرایی – علمی و مدیریتی در سازمان پزشکی قانونی کشور شده و در تلاش است که رتبه مناسبی در ارزشیابی سالانه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بین مراکز تحقیقاتی داشته باشد.

کلیه حقوق متعلق به مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور می باشد.