امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی؛ در جلسه عقد تفاهم‌نامه ابتدا دکتر شاهسوارانی سرپرست مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ضمن ابراز خرسندی از آغاز همکاری‌های بین دو مرکز بیان کرد: اشتراک منابع و امکانات در راستای نیل به اهداف دو مجموعه و انجام همکاری‌های مشترک با مراکز مختلف یکی از اهدافی هست که در نظر است دنبال شود. در این راستا یکسری امکانات و پتانسیل‌ها در هر دو مرکز وجود دارد که با تعریف پروژه‌های مشترک و با ایجاد هم افزایی، ان‌شاالله بتوانیم به دستاوردهای خوبی برسیم. باشد تا بتوان از آن برای رفع نیازهای تحقیقاتی کشور بهره مند شد.

در این جلسه که با حضور دکتر رئوفیان رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران برگزار شد، دکتر محسن صابری رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور نیز بر بهره گیری بیشتر از ظرفیت، دانش و تجربیات دو مرکز جهت اقدام عملی نیاز محور بعد از عقد این تفاهم‌نامه تاکید کردند.

ارتقای توانمندی‌های آموزشی و پژوهشی فی‌مابین طرفین تفاهم‌نامه؛ طراحی، توسعه و اجرای تحقیقات مشترک، اسناد راهبردی و محصولات آموزشی و پژوهشی و فناوری؛ استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های طرفین برای ارتقای کمّی و کیفی فرآیندهای آموزشی و پژوهشی و فناوری در حیطه‌های مرتبط؛ ایجاد و گسترش فرصت هم‌فکری، تشریک مساعی و همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فناورانه در جهت تقویت و حضور فعالتر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی؛ حمایت و همکاری مشترک برای تجاری‌سازی و ایجاد ثروت از ایده‌ها، محصولات، و خدمات تحت توافق با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آزمایشگاهی، پتانسیل‌ها و توانمندی‌های طرفین از جمله موضوعاتی بود که در این تفاهم‌نامه مورد توافق قرار گرفت.

با امضای این تفاهم‌نامه انتظار می‌رود طرفین حد اعلای تلاش خویش را در جهت استفاده از راهکارهای مشترک در اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی و نیل به کارآمدی موثر در نظام سلامت کشور مبذول داشته و در راه ارایه محصولات فناورانه مشترک گام بردارند.

مطالب پیشنهادی

دکمه بازگشت به بالا